Hoppa till innehåll

Vår hemlighet: Passaparola Segreto – chokladig & med låg syrlighet

Köp på faktura möjligt via Klarna*

Espresso av högsta kvalitet

Vilken typ av espresso söker du?

I den här kategorin hittar du vårt kompletta kaffesortiment. Använd filterfunktionen för att begränsa urvalet efter dina önskemål. Det finns garanterat ett kaffe som passar just dig.

Vi erbjuder ett brett sortiment – från ekologiskt kaffe och certifierade kaffesorter till exklusiva specialiteter. Vårt främsta fokus ligger på italienska traditionsrosterier. Från 100 % Arabica till 100 % Robusta väntar ett urval av cirka 700 olika sorter och förpackningar.

Sortera efter olika tillagningsmetoder eller din favoritarom, efter styrka, pris eller rostningsgrad.

582 Produkter

Sant Eustachio Espresso

Sant Eustachio Espresso

250g | Malet | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
132,00 kr
(528,00 kr/kg) | Nr.: 1580
Delivery 3-5 dagar
Alps Coffee Espresso EXQUISIT
Röstfrisch Nyrostat

Alps Coffee Espresso EXQUISIT

1kg | Hela bönor | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
457,00 kr
(457,00 kr/kg) | Nr.: 1082
Delivery 3-5 dagar
Carroux Koffeinfri Espresso
Röstfrisch Nyrostat

Carroux Koffeinfri Espresso

500g | Hela bönor | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
205,00 kr
(410,00 kr/kg) | Nr.: 1105
Delivery 3-5 dagar
Mokaffe Espresso Speziale

Mokaffe Espresso Speziale

1kg | Hela bönor | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
247,00 kr
(247,00 kr/kg) | Nr.: 10428
Delivery 3-5 dagar
Andraschko Espresso Bar Italia
Röstfrisch Nyrostat

Andraschko Espresso Bar Italia

1kg | Hela bönor | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
400,00 kr
(400,00 kr/kg) | Nr.: 10245
Delivery 3-5 dagar
Hausbrandt Decaffeinato Espresso

Hausbrandt Decaffeinato Espresso

1kg | Hela bönor | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
366,00 kr
(366,00 kr/kg) | Nr.: 10948
Delivery 3-5 dagar
Quarta Caffè Espresso Avio
Röstfrisch Nyrostat

Quarta Caffè Espresso Avio

1kg | Hela bönor | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
366,00 kr
(366,00 kr/kg) | Nr.: 10731
Delivery 3-5 dagar
Oro Caffe Springtime Decaffeinato

Oro Caffe Springtime Decaffeinato

500g | Hela bönor | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
212,00 kr
(424,00 kr/kg) | Nr.: 10648
Delivery 3-5 dagar
Solino Crema
Fair Trade

Solino Crema

1kg | Hela bönor | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
296,00 kr
(296,00 kr/kg) | Nr.: 1715
Delivery 3-5 dagar
Ardente Caffè Vittoria

Ardente Caffè Vittoria

1kg | Hela bönor | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
343,00 kr
(343,00 kr/kg) | Nr.: 10627
Delivery 3-5 dagar
Mokaflor Espresso Bernini 100% arabica
Röstfrisch Nyrostat

Mokaflor Espresso Bernini 100% arabica

1kg | Hela bönor | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
423,00 kr
(423,00 kr/kg) | Nr.: 1477
Delivery 3-5 dagar
Gepa Cafe Si Espresso Roma
Fair Trade

Gepa Cafe Si Espresso Roma

1kg | Hela bönor | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
354,00 kr
(354,00 kr/kg) | Nr.: 1656
Delivery 3-5 dagar
Trucillo Caffè Premium Gran Caffè ≫ Exclusive
Espresso Italiano

Trucillo Caffè Premium Gran Caffè ≫ Exclusive

1kg | Hela bönor | 06.2029
★★★★★ ★★★★★ (3)
377,00 kr
(377,00 kr/kg) | Nr.: 10635
Delivery 3-5 dagar
Quaranta Espresso Oro
Bundle Bundle

Quaranta Espresso Oro

1kg | Hela bönor | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
297,00 kr
(297,00 kr/kg) | Nr.: 11397
Delivery 3-5 dagar
Moka Efti Decaffeinato koffeinfri

Moka Efti Decaffeinato koffeinfri

250g | Malet | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
114,00 kr
(456,00 kr/kg) | Nr.: 10129
Delivery 3-5 dagar
mokaMO Forte Espresso

mokaMO Forte Espresso

1kg | Hela bönor | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
286,00 kr
(286,00 kr/kg) | Nr.: 1295
Delivery 13-15 dagar

Förlängd leveranstid

Observera att när du köper denna artikel måste du räkna med en längre leveranstid för hela din beställning. Vi kan inte leverera andra artiklar i din beställning som finns i lager i förväg.

Espresso Italiano Provset - Våra bästsäljare
Espresso Italiano

Espresso Italiano Provset - Våra bästsäljare

3,0 kg | Hela bönor
★★★★★ ★★★★★ (0)
1 030,00 kr 1 130,00 kr 8%
(343,33 kr/kg) | Nr.: 10529
Delivery 3-5 dagar
Lucaffe Espresso Blucaffe
Röstfrisch Nyrostat

Lucaffe Espresso Blucaffe

700g | Hela bönor | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
457,00 kr
(652,86 kr/kg) | Nr.: 1952
Delivery 3-5 dagar
La Genovese Decaffeinato - koffeinfri Espresso
Röstfrisch Nyrostat
Bundle Bundle

La Genovese Decaffeinato - koffeinfri Espresso

1kg | Hela bönor | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
400,00 kr
(400,00 kr/kg) | Nr.: 10962
Delivery 3-5 dagar
Mokaffe Espresso Supermoka

Mokaffe Espresso Supermoka

1kg | Hela bönor | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
389,00 kr
(389,00 kr/kg) | Nr.: 10427
Delivery 3-5 dagar

.