Hoppa till innehåll

Vår hemlighet: Passaparola Segreto – chokladig & med låg syrlighet

Köp på faktura möjligt via Klarna*

Italienska specialiteter

Italiens många regioner producerar en mängd olika italienska delikatesser. Dessa kulinariska, italienska specialiteter är bokstavligt talat på allas läppar. Med våra italienska specialiteter får du en bit av Italien levererat hem till dig.

100 Produkter

Antica Torroneria Piemontese Tartufo Dolci Fondenti 70% Kakao

Antica Torroneria Piemontese Tartufo Dolci Fondenti 70% Kakao

200g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4488
Delivery 3-5 dagar
La Praline - Truffle praline med pepparmint

La Praline - Truffle praline med pepparmint

200g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
77,00 kr
(385,00 kr/kg) | Nr.: 4603
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piedmontese Tartufo Dolce

Antica Torroneria Piedmontese Tartufo Dolce

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4423
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Tartufo med karamelliserade hasselnötter

Antica Torroneria Tartufo med karamelliserade hasselnötter

200g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4449
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese stor Tartufo Cappuccino

Antica Torroneria Piemontese stor Tartufo Cappuccino

200g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4332
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piedmontese Tartufo Panna Cotta Bag

Antica Torroneria Piedmontese Tartufo Panna Cotta Bag

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4427
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Presentask Tartufini

Antica Torroneria Presentask Tartufini

140g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
160,00 kr
(1 142,86 kr/kg) | Nr.: 4433
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese Truffle Stracciatella Bag

Antica Torroneria Piemontese Truffle Stracciatella Bag

200g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4429
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese Tartufo Pistasch Hallon

Antica Torroneria Piemontese Tartufo Pistasch Hallon

200g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
160,00 kr
(800,00 kr/kg) | Nr.: 4494
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese Tartufo Lime

Antica Torroneria Piemontese Tartufo Lime

200g | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4489
Delivery 3-5 dagar
Falcone Mjuk Amaretti Pistasch 300

Falcone Mjuk Amaretti Pistasch 300

3,0 kg
★★★★★ ★★★★★ (2)
514,00 kr
(171,33 kr/kg) | Nr.: 4993-1
Delivery 3-5 dagar
Dogliani Cantucci Cioccolato

Dogliani Cantucci Cioccolato

200g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
91,00 kr
(455,00 kr/kg) | Nr.: 4456
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Pistage Biscotti

Antica Torroneria Pistage Biscotti

200g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
132,00 kr
(660,00 kr/kg) | Nr.: 4452
Delivery 3-5 dagar
La Praline Pistage

La Praline Pistage

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
77,00 kr
(385,00 kr/kg) | Nr.: 4795
Delivery 3-5 dagar
Falcone Cantucci Mandel 300

Falcone Cantucci Mandel 300

2,4 kg
★★★★★ ★★★★★ (1)
377,00 kr
(157,08 kr/kg) | Nr.: 4990-1
Delivery 3-5 dagar
Dogliani Cantucci Nocciola hasselnöt

Dogliani Cantucci Nocciola hasselnöt

200g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
91,00 kr
(455,00 kr/kg) | Nr.: 4455
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria N. 2 Nougat Pistage och Mandel

Antica Torroneria N. 2 Nougat Pistage och Mandel

80g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
75,00 kr
(937,50 kr/kg) | Nr.: 4466
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese Tartufo Pralinato Bag

Antica Torroneria Piemontese Tartufo Pralinato Bag

200g | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4424
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese Truffle Coconut Bag

Antica Torroneria Piemontese Truffle Coconut Bag

200g | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4425
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese Tartufi Mix Dolce e Bianco Dolce

Antica Torroneria Piemontese Tartufi Mix Dolce e Bianco Dolce

125g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
125,00 kr
(1 000,00 kr/kg) | Nr.: 4315
Delivery 3-5 dagar