Hoppa till innehåll

Vår hemlighet: Passaparola Segreto – chokladig & med låg syrlighet

Köp på faktura möjligt via Klarna*

Italienska specialiteter

Italiens många regioner producerar en mängd olika italienska delikatesser. Dessa kulinariska, italienska specialiteter är bokstavligt talat på allas läppar. Med våra italienska specialiteter får du en bit av Italien levererat hem till dig.

100 Produkter

Falcone Mjuk Amaretti 300

Falcone Mjuk Amaretti 300

3,0 kg
★★★★★ ★★★★★ (0)
491,00 kr
(163,67 kr/kg) | Nr.: 4997-1
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Tartufi Collection

Antica Torroneria Tartufi Collection

400g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
411,00 kr
(1 027,50 kr/kg) | Nr.: 4451
Delivery 3-5 dagar
Dogliani Cantucci Anice

Dogliani Cantucci Anice

200g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
91,00 kr
(455,00 kr/kg) | Nr.: 4457
Delivery 3-5 dagar
Falcone Cantucci Choklad 300

Falcone Cantucci Choklad 300

2,4 kg
★★★★★ ★★★★★ (1)
377,00 kr
(157,08 kr/kg) | Nr.: 4992-1
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese vit choklad med pistage

Antica Torroneria Piemontese vit choklad med pistage

150g | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
114,00 kr
(760,00 kr/kg) | Nr.: 4491
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria N. 3 Nougat med hasselnöt och mandel

Antica Torroneria N. 3 Nougat med hasselnöt och mandel

80g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
75,00 kr
(937,50 kr/kg) | Nr.: 4467
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese hasselnötspraliner med salt karamell

Antica Torroneria Piemontese hasselnötspraliner med salt karamell

150g | 11.2025
★★★★★ ★★★★★ (0)
114,00 kr
(760,00 kr/kg) | Nr.: 4490
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese Tartufo Cremino Påse

Antica Torroneria Piemontese Tartufo Cremino Påse

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
137,00 kr
(685,00 kr/kg) | Nr.: 4426
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese Tartufi Vit Choklad & Mandel

Antica Torroneria Piemontese Tartufi Vit Choklad & Mandel

200g | 10.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
148,00 kr
(740,00 kr/kg) | Nr.: 40025
Delivery 3-5 dagar
Dogliani Torta di Noci

Dogliani Torta di Noci

350g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
148,00 kr
(422,86 kr/kg) | Nr.: 4492
Delivery 3-5 dagar
Falcone Cantucci Tranbär 300

Falcone Cantucci Tranbär 300

3,0 kg
★★★★★ ★★★★★ (0)
377,00 kr
(125,67 kr/kg) | Nr.: 4991-1
Delivery 3-5 dagar
Antica Torroneria Piemontese Tartufo Mörk Choklad & Mandel

Antica Torroneria Piemontese Tartufo Mörk Choklad & Mandel

200g | 10.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
148,00 kr
(740,00 kr/kg) | Nr.: 40024
Delivery 3-5 dagar
Babbi Viennesi Pistacchio

Babbi Viennesi Pistacchio

20g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
25,00 kr
(1 250,00 kr/kg) | Nr.: 40032
Out of stock Tyvärr slutsåld
Falcone Cantuccini Mandelkakor

Falcone Cantuccini Mandelkakor

1kg | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
171,00 kr
(171,00 kr/kg) | Nr.: 4185
Out of stock Tyvärr slutsåld
Falcone Soft Amaretti Pistage

Falcone Soft Amaretti Pistage

170g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
56,00 kr
(329,41 kr/kg) | Nr.: 4281
Out of stock Tyvärr slutsåld
Falcone Soft Amaretti

Falcone Soft Amaretti

1kg | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
194,00 kr
(194,00 kr/kg) | Nr.: 4191
Out of stock Tyvärr slutsåld
Falconi Cantuccini Mandel

Falconi Cantuccini Mandel

800g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
114,00 kr
(142,50 kr/kg) | Nr.: 4278
Out of stock Tyvärr slutsåld
Babbi Waferone Pistasch

Babbi Waferone Pistasch

30g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
29,00 kr
(966,67 kr/kg) | Nr.: 4770
Out of stock Tyvärr slutsåld
Falcone Amaretti Amarettini Soft

Falcone Amaretti Amarettini Soft

170g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
56,00 kr
(329,41 kr/kg) | Nr.: 4286
Out of stock Tyvärr slutsåld
Falcone Amaretti agli Agrumi

Falcone Amaretti agli Agrumi

170g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
56,00 kr
(329,41 kr/kg) | Nr.: 4287
Out of stock Tyvärr slutsåld