Hoppa till innehåll

Vår hemlighet: Passaparola Segreto – chokladig & med låg syrlighet

Köp på faktura möjligt via Klarna*

Italienska specialiteter

Italiens många regioner producerar en mängd olika italienska delikatesser. Dessa kulinariska, italienska specialiteter är bokstavligt talat på allas läppar. Med våra italienska specialiteter får du en bit av Italien levererat hem till dig.

100 Produkter

Nannini Cantucci / Cantuccini med choklad

Nannini Cantucci / Cantuccini med choklad

200g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
80,00 kr
(400,00 kr/kg) | Nr.: 4107
Out of stock Tyvärr slutsåld
Falcone Amaretti Pistasch 1kg mjuka

Falcone Amaretti Pistasch 1kg mjuka

1kg | 08.2025
★★★★★ ★★★★★ (3)
228,00 kr
(228,00 kr/kg) | Nr.: 4321
Out of stock Tyvärr slutsåld
Falcone Amaretti Hallon

Falcone Amaretti Hallon

170g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
57,00 kr
(335,29 kr/kg) | Nr.: 4233
Out of stock Tyvärr slutsåld
Nannini Ricciarelli med mandel

Nannini Ricciarelli med mandel

250g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (2)
160,00 kr
(640,00 kr/kg) | Nr.: 4104
Out of stock Tyvärr slutsåld
Tumminello Ricci al Pistacchio

Tumminello Ricci al Pistacchio

220g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
132,00 kr
(600,00 kr/kg) | Nr.: 4643
Out of stock Tyvärr slutsåld
Tumminello Cantucci Mandel

Tumminello Cantucci Mandel

270g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
98,00 kr
(362,96 kr/kg) | Nr.: 4645
Out of stock Tyvärr slutsåld
Babbi Babbini Pistasch

Babbi Babbini Pistasch

132g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
114,00 kr
(863,64 kr/kg) | Nr.: 4776
Out of stock Tyvärr slutsåld
Babbi Viennesi Pistacchio

Babbi Viennesi Pistacchio

200g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
217,00 kr
(1 085,00 kr/kg) | Nr.: 4779
Out of stock Tyvärr slutsåld
Tumminello Cantucci med choklad

Tumminello Cantucci med choklad

270g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
114,00 kr
(422,22 kr/kg) | Nr.: 4646
Out of stock Tyvärr slutsåld
Nannini Ricciarelli med choklad

Nannini Ricciarelli med choklad

250g | 08.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
160,00 kr
(640,00 kr/kg) | Nr.: 4105
Out of stock Tyvärr slutsåld
Babbi Waferone Pistacchio

Babbi Waferone Pistacchio

180g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
152,00 kr
(844,44 kr/kg) | Nr.: 4771
Out of stock Tyvärr slutsåld
Mondicaffè Panettone al Moscato

Mondicaffè Panettone al Moscato

1kg | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
400,00 kr
(400,00 kr/kg) | Nr.: 4476
Out of stock Tyvärr slutsåld
Gusto Etna Panettone Pistasch

Gusto Etna Panettone Pistasch

940g | 01.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
365,00 kr
(388,30 kr/kg) | Nr.: 4701
Out of stock Tyvärr slutsåld
Gusto Etna Panettone Pistasch Choklad

Gusto Etna Panettone Pistasch Choklad

940g | 01.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
388,00 kr
(412,77 kr/kg) | Nr.: 4702
Out of stock Tyvärr slutsåld
Amaretti från Virginia - Pistage

Amaretti från Virginia - Pistage

20g | 11.2024
★★★★★ ★★★★★ (0)
12,00 kr
(600,00 kr/kg) | Nr.: 4142
Out of stock Tyvärr slutsåld
Tumminello Cantucci i färgglad burk

Tumminello Cantucci i färgglad burk

250g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
143,00 kr
(572,00 kr/kg) | Nr.: 4653
Out of stock Tyvärr slutsåld
Hardy Panettone al Caffè

Hardy Panettone al Caffè

1kg | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
354,00 kr
(354,00 kr/kg) | Nr.: 4606
Out of stock Tyvärr slutsåld
Mondicaffè Panettone al Caffè

Mondicaffè Panettone al Caffè

1kg | 02.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
400,00 kr
(400,00 kr/kg) | Nr.: 4475
Out of stock Tyvärr slutsåld
Nannini Panettone Classico Christmas Cake

Nannini Panettone Classico Christmas Cake

1kg | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
343,00 kr
(343,00 kr/kg) | Nr.: 4113
Out of stock Tyvärr slutsåld
Nannini Torta al Cioccolato

Nannini Torta al Cioccolato

450g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
228,00 kr
(506,67 kr/kg) | Nr.: 4101
Out of stock Tyvärr slutsåld